,, ---
DOLAR 32,8507 0.08%
EURO 35,1843 -0.1%
ALTIN 2.492,310,12
BITCOIN 21350380,88%
Türk Savunma Sanayisi Askeri Kablo Üretiminde Millileştirme Hamlesi Başlatıyor

Türk Savunma Sanayisi Askeri Kablo Üretiminde Millileştirme Hamlesi Başlatıyor

Türkiye'nin savunma sanayisinde önemli bir adım atılarak askeri kabloların millileştirilmesi yolunda çalışmalar hız kazanıyor. Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde hayata geçirilen girişimlerden biri olan MİLKAB (Milli Kablo) Savunma Sanayii AŞ, yurt dışından temin edilen askeri kabloların yerine milli üretim kabloları kullanma yolunda önemli ilerlemeler kaydediyor.

ABONE OL
Mayıs 14, 2024 15:49
Türk Savunma Sanayisi Askeri Kablo Üretiminde Millileştirme Hamlesi Başlatıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MİLKAB, aşınma, sürtünme, darbe, sıcaklık, kimyasal ve korozyon direnci gibi askeri standartlara uygun özelliklere sahip, halojensiz, yangına dayanıklı ve düşük duman yoğunluklu kabloları üretme konusunda öne çıkıyor. Özellikle kara, hava, deniz, roket, füze ve uydu platformlarında kullanılacak kabloların üretiminde AR-GE ve tasarım çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

MİLKAB Genel Müdürü Yavuz Ekinci, millileştirme çalışmaları kapsamında Türkiye’nin önde gelen savunma sanayisi şirketleriyle iş birlikleri yaptıklarını belirtiyor. Bu iş birlikleri sayesinde, yerli kablo üretiminin savunma sanayisindeki dışa bağımlılığı azaltması ve milli savunma ürünlerinin yerli bileşenlerle güçlendirilmesi hedefleniyor.

Yavuz Ekinci, MİLKAB’ın sadece savunma sanayisine değil, aynı zamanda dost ve müttefik ülkelere ihracat yapma hedefinde olduğunu da vurguluyor. Bu çerçevede, yerlileştirme ve millileştirme çalışmalarının yanı sıra ürün portföyünün genişletilmesi ve ihracat olanaklarının artırılması için çaba sarf ediliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ