,, ---
DOLAR 32,5086 0.01%
EURO 35,0925 0.23%
ALTIN 2.434,010,07
BITCOIN 2108174-0,86%
BAYKAR Çalışanlarına Müjde: 18 maaşlık kar payı dağıttı

BAYKAR Çalışanlarına Müjde: 18 maaşlık kar payı dağıttı

BAYKAR'ın çalışanlarına dağıttığı 18 maaşlık kâr payı, firmanın çalışanlarına verdiği değeri ve şirkete katkılarını takdir ettiğini gösteren önemli bir jest. Bu cömert adım, BAYKAR'ın çalışanlarının motivasyonunu ve bağlılığını artırarak firmanın daha da büyük başarılara imza atmasını sağlayacaktır.

ABONE OL
Mayıs 4, 2024 18:59
BAYKAR Çalışanlarına Müjde: 18 maaşlık kar payı dağıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en önde gelen savunma teknoloji şirketlerinden BAYKAR, çalışanlarına müjdeler yağdırmaya devam ediyor. Firma, 6 yılı aşkın süredir şirkete emek veren veya 2 yılı aşkın bir süredir birim sorumlusu olarak görev yapan çalışanlarına yaklaşık 18 maaşlık kâr payı dağıttı. Bu cömert jest, BAYKAR’ın çalışanlarına verdiği değeri ve şirkete katkılarını takdir ettiklerini gösteren önemli bir adım.

BAYKAR yönetimi tarafından personele gönderilen mektupta, Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar’ın imzalarıyla şu ifadelere yer verildi:

“Firmamızın kazancının bir kısmını, altı yılın üzerinde bu yolda emek vermiş veya birimlerimizde sorumlu olarak görev yapan, omuz omuza yol yürüdüğümüz siz kıymetli çalışma arkadaşlarımızla paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her birinizle iftihar ediyor, emekleriniz ve kararlı duruşunuz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizlerle dava arkadaşı olmaktan onur duyuyoruz.”

BAYKAR’ın Başarılı Yolculuğu

BAYKAR, kuruluşundan bu yana tüm projelerini öz kaynaklarıyla yürüterek savunma sanayisine önemli katkılar sunmuştur. 2003 yılında başlayan İHA Ar-Ge sürecinin başlangıcından itibaren tüm gelirlerinin %83’ünü ihracattan elde eden firma, 2021 ve 2022 yıllarında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre savunma ve havacılık sektörünün ihracat lideri olmuştur. Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından 2023’te de sektörün ihracat şampiyonu olduğu açıklanan BAYKAR, geçen yıl 1.8 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirerek Türkiye’nin gururu olmaya devam etmektedir.

Son yıllarda gelirlerinin %90’ından fazlasını ihracattan elde eden BAYKAR, 2023’te savunma ve havacılık sektöründeki ihracatın 3’te 1’ini tek başına gerçekleştirmiştir. Dünyanın en büyük SİHA ihracatçısı olan Baykar’ın hâlihazırda imzalanan sözleşmelerinin %97.5’i ihracat kaynaklıdır. Bayraktar TB2 SİHA için 33 ülkeyle, Bayraktar AKINCI TİHA için ise 9 ülkeyle olmak üzere toplam 34 ülkeyle ihracat anlaşması imzalanmıştır.

BAYKAR, rekabete dayalı olarak yarıştığı ihalelerde şu ana kadar Amerika, Avrupa ve Çinli rakiplerinin ürünlerini birçok kez geride bırakarak Türk teknolojisinin gücünü tüm dünyaya ispatlamıştır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ