,, ---
DOLAR 32,8507 0.08%
EURO 35,1843 -0.1%
ALTIN 2.492,310,12
BITCOIN 21350380,88%
Savunma Sanayiinde Almanya İle Ortak Üretim Mesajı

Savunma Sanayiinde Almanya İle Ortak Üretim Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Steinmeier ile ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Erdoğan, “NATO müttefikimiz Almanya ile güvenlikten ekonomiye, kültürden bilime, her alanda yoğun ilişkilere sahibiz. 50 milyar doları bulan ikili ticaret hacmimizi dengeli biçimde, 60 milyar dolar seviyesine ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

ABONE OL
Nisan 25, 2024 07:04
Savunma Sanayiinde Almanya İle Ortak Üretim Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ve heyetini Ankara’da misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretin, Steinmeier’in Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’ye yaptığı ilk ziyaret olması ve Türkiye-Almanya Dostluk Anlaşması’nın 100’üncü yılına tekabül etmesi bakımından değerli olduğunu söyledi.

Buna ek olarak Erdoğan savunma sanayii alanında yapılabilecek iş birliklerine de değindi. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Karşılıklı yatırımların arttırılmasına özel önem veriyorum. Savunma sanayii alanındaki iş birliğimizi de ikili ilişkilerimize ve müttefiklik ruhuna uygun şekilde ilerletmek arzusundayız. Savunma sanayinde karşılaştığımız kısıtlamayı artık gündemimizden tamamen çıkartalım istiyorum. Türkiye ve Almanya’nın bilhassa savunma alanında engelleri değil bundan sonra ortak üretim projelerini konuşacağını ümit ediyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ