,, ---
DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21791680,67%
İsrail’den Bradley ZMA’lara aktif koruma sistemi

İsrail’den Bradley ZMA’lara aktif koruma sistemi

ABD, M2 Bradley zırhlı muharebe araçlarını (ZMA) Iron Fist Aktif Koruma Sistemi ile donatma konusunda İsrail'le imzalanan sözleşmeyi doğruladı.

ABONE OL
Nisan 6, 2024 13:51
İsrail’den Bradley ZMA’lara aktif koruma sistemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Army Recognition tarafından yapılan habere göre ABD Ordusu, M2 Bradley zırhlı muharebe araçlarını (ZMA) İsrail üretimi Iron Fist olarak bilinen aktif koruma sistemi ile donatma konusunda bir sözleşmeyi doğruladı.

Iron Fist aktif koruma sistemi (AKS) için yapılan sözleşme, filo genelinde bir yükseltme yerine yalnızca belirli birimlerin donatılmasını içeren hedefe yönelik bir iyileşmeyi simgeliyor. Bu karar, ABD Kara Kuvvetleri Program Yürütme Sorumlusu Genel Müdürü Glenn Dean tarafından AUSA Global Force Konferansı sırasında paylaşıldı. Dean, Bradley’in AKS için sınırlı sayılarda üretime başlanmasını vurgulayarak aracın savunma yetenekleri açısından dönüm noktası olarak ifade etti.

Bradley’e AKS teknolojisini dahil etme hamlesi, Ordu’nun zırhlı filosunu modernize etme genel girişiminin bir parçası. Bu girişim, Ordu’nun Ukrayna’yı desteklemek için gönderilen araçların yerini alacak yeni Bradley birimleri ile envanterini yenilemeyi amaçladığı için özel bir öneme sahip. Yapılan bu entegrasyon, yeni üretilecek araçların Iron Fist AKS’yi barındırmasına olanak sağlayacak.

Aktif Koruma Sistemi (AKS)

Aktif Koruma Sistemleri, zırhlı askeri araçlara gelen tehditleri algılamak ve etkisiz hale getirmek üzere tasarlanmış ileri savunma teknolojileridir. İlgili sistemler, radar algılama sistemlerinin ve karşı tedbir mühimmatlarının bir kombinasyonunu kullanarak etkili bir şekilde tanksavar füzeleri ve roketatar mühimmatlarını havada imha yeteneğine sahiptir.

Modern savaş alanında aktif koruma sistemleri, askeri araçlar için kritik bir koruma katmanı sunar ve giderek daha karmaşık tehditlere karşı hayatta kalabilirliklerini artırır. Bu teknoloji, zırhlı birimlerin daha saldırgan manevra ve konumlandırma yapmasına izin verir çünkü araç kaybını ve mürettebat kayıplarını azaltır. Özünde AKS, tanksavar silahlarının avantajını etkisiz hale getirerek zırhlı savaşın dinamiklerini değiştirir ve böylece gelişmiş tanksavar sistemleri ve havadan gelen tehditlerle karakterize edilen çatışma senaryolarında zırhlı araçların operasyonel etkinliğini ve geçerliliğini korur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ