,, ---
DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21780200,40%
Dışa bağımlılık bitti: SOLOTÜRK pilotları KAAN’ın vurgusu

Dışa bağımlılık bitti: SOLOTÜRK pilotları KAAN’ın vurgusu

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi'nde gerçekleştirilen etkinlik, Türk Hava Kuvvetleri'nin gurur kaynağı olan SOLOTÜRK pilotlarını ve havacılık meraklılarını bir araya getirdi. Binbaşı Murat Bakıcı ve Binbaşı Yasin Dikkule gibi deneyimli pilotlar, katılımcılara savaş pilotu olma süreçlerini anlatarak ilgiyle dinlendi.

ABONE OL
Mart 25, 2024 11:17
Dışa bağımlılık bitti: SOLOTÜRK pilotları KAAN’ın vurgusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Binbaşı Murat Bakıcı, etkinlikte yaptığı konuşmada Türkiye’nin savunma sanayisindeki büyük ilerlemelere dikkat çekti. Savunma sanayisinin güçlenmesinin Türk ordusunun güçlenmesi anlamına geldiğini vurgulayan Bakıcı, “Savunma sanayimizin güçlü olması demek ordumuzun güçlü olması demek, ordumuzun güçlü olması demek Türk halkının, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü olması demektir. Savunma sanayimizin yaptığı milli atılımlar sayesinde envantere giren akıllı mühimmatlar, İHA‘lar, SiHA’larla beraber dışa bağımlılığımız bitti. Tüm mühimmatlarımızı milli savunma sanayimiz üretiyor.” diye ifade etti.

YERLİ VE MİLLİ SAVAŞ UÇAĞI KAAN İLE GÖSTERİLER

Bakıcı, F-16 savaş uçağı pilotu olarak gerçekleştirdikleri gösterilerin ardından yerli ve milli savaş uçağı KAAN ile bu gösterileri yapmak istediklerini dile getirdi. KAAN uçağının hızlı bir şekilde sürece dahil olduğunu ve gökyüzündeki yerini aldığını belirten Bakıcı, “Kaan uçağımızı uçurduk. Hızlı bir şekilde sürece dahil oldu. Gökyüzündeki yerini aldı. Bizlere çok soru geliyor; ‘F-16 olmasaydı hangi uçakla gösteri yapmak isterdiniz?’ diye. Yerli ve milli uçağımızla yapmak isterdik. İnşallah Kaan’ın pilotları da buradaki gençlerin arasından çıkacak.” dedi.

GENÇLERİN HAVACILIK TUTKUSU

Etkinliğe katılan gençler, pilotları görmek ve bilgi edinmek için burada olduklarını dile getirdi. Hava bakım lisesi öğrencisi Mustafa Kuşadalığil “Ortam havacılık için çok güzel. Müze çok güzel, Hava Harp Okulu okuma ve pilot olmaya niyetim var.” ifade etti. Diğer bir öğrenci Miraç Sevinç ise“Havacılığa ilgi duyuyorum. Hayalim F-16 pilotu olmak. SOLOTÜRK’e de hayranım. Gösterileri çok güzel. Bugün onları yakından tanıma fırsatım oldu. Bizim için büyük bir gururlar. Bizi dünyada temsil ediyorlar.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ