,, ---
DOLAR 32,4868 -0.07%
EURO 35,1138 0.22%
ALTIN 2.433,390,05
BITCOIN 2110334-0,33%
TUSAŞ’ta Yeni Dönem: Mehmet Demiroğlu Genel Müdür Oldu

TUSAŞ’ta Yeni Dönem: Mehmet Demiroğlu Genel Müdür Oldu

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Olağan Genel Kurulu, bugün gerçekleştirildi. Genel Kurul sonrasında, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Ömer Cihad Vardan seçildi. Yönetim Kurulu toplantısında ise Mehmet Demiroğlu, TUSAŞ Genel Müdürü olarak atandı.

ABONE OL
Haziran 11, 2024 14:47
TUSAŞ’ta Yeni Dönem: Mehmet Demiroğlu Genel Müdür Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni Genel Müdür Mehmet Demiroğlu

Uzun yıllardır TUSAŞ’ta çeşitli pozisyonlarda görev yapan Mehmet Demiroğlu, son olarak ‘Helikopter Genel Müdür Yardımcısı’ olarak çalışıyordu. Demiroğlu, 2016 yılından bu yana TUSAŞ Genel Müdürü olarak görev yapan Temel Kotil’den görevi devralacak.

Atama sonrası açıklamalarda bulunan Demiroğlu, “Önümüzde kritik hedeflerimiz mevcut. Başta Hava Kuvvetlerimiz olmak üzere ülkemizin ve tüm dost ve kardeş ülkelerin bize ihtiyacı var. İşimize odaklanacağız. Şimdi çalışma zamanı.” ifadelerini kullandı.

 

Mehmet Demiroğlu’nun Eğitim ve Mesleki Deneyimi

Mehmet Demiroğlu, eğitim hayatına Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde başladı. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Renssealer Polytechnic Institute’de tamamladı.

Profesyonel kariyerine Eskişehir Hava İkmal Merkezi’nde havacılık ve uzay mühendisi olarak başlayan Demiroğlu, ardından Advanced Innovative Technologies ve Pro/Solutions International firmalarında proje mühendisliği ve yöneticiliği görevlerinde bulundu.

GE Global Research Center, GE Energy Storage ve GE Energy’de tasarım mühendisliği yapan Demiroğlu, daha sonra GRTC’nin kurucu ortağı ve genel müdürü olarak görev aldı. BMC Power’da Ar-Ge Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra, TEİ’de Turboşaft Program Direktörü oldu. 2020-2021 yıllarında TUSAŞ Akademi Başkanlığı, 2021-2022 yıllarında ise TUSAŞ’ta Helikopter Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Mehmet Demiroğlu’nun Yeni Görevdeki Hedefleri

Mehmet Demiroğlu, TUSAŞ Genel Müdürü olarak atanmasıyla birlikte, şirketin kritik projelerini yönetme ve Türk savunma sanayisinin uluslararası alanda rekabet gücünü artırma hedefiyle çalışacak. Özellikle, Türkiye’nin ve dost ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik hava araçları geliştirme ve üretme süreçlerine odaklanacaklarını belirtti.

Ömer Cihad Vardan, Yönetim Kurulu Başkanı Oldu

TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Ömer Cihad Vardan, geçmişte birçok önemli görevde bulunmuş ve deneyimleriyle dikkat çeken bir isim. Vardan, TUSAŞ’ın stratejik hedeflerine ulaşmasında önemli bir rol oynayacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ