,, ---
DOLAR 32,8560 0.07%
EURO 35,1791 -0.15%
ALTIN 2.488,98-0,02
BITCOIN 21304471,09%
Savunma sanayiinde ihracat rekorları kırıyor

Savunma sanayiinde ihracat rekorları kırıyor

Türkiye savunma sanayii, rekor ihracatla dünya sahnesindeki yerini sağlamlaştırıyor. İnovasyon ve kalite odaklı büyüme, sektörün geleceğini aydınlatıyor.

ABONE OL
Mart 5, 2024 21:41
Savunma sanayiinde ihracat rekorları kırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin savunma sanayii, yılın ilk çeyreğinde ihracat rekorları kırarak, ekonomik gücünü ve teknolojik ilerlemesini tüm dünyaya kanıtladı. İki ayda 632 milyon 783 bin dolarlık bir ihracat hacmine ulaşan sektör, bir önceki yılın aynı dönemine göre %12’lik bir artış sergiledi. Bu başarı, savunma ve havacılık alanındaki inovasyon ve kalite anlayışının bir yansıması olarak görülüyor.

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, sektörün sürdürülebilir büyümesinin ve uluslararası rekabet gücünün artırılmasının öncelikli hedefleri arasında olduğunu vurguladı. Görgün, “Dünya barışına katkıda bulunacak şekilde, dost ve kardeş ülkelerimizin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak ve savunma sistemlerimize olan ilgiyi artırmak, sektörümüzün geleceğini şekillendiriyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve Türk mühendislerinin azmi sayesinde, ana entegratörlerden alt yüklenicilere kadar birlik içinde çalışan savunma sanayii, gece gündüz demeden, inovasyon ve mükemmellik yolunda ilerlemeye devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ