,, ---
DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21800780,74%
Milli Muharip Uçak KAAN dünya basınında!

Milli Muharip Uçak KAAN dünya basınında!

Türk savunma sanayisinin gururu KAAN, gökyüzünde hakimiyet kuruyor! İlk uçuşunu başarıyla tamamlayan KAAN, yapay zeka ve nöral ağ desteğiyle havadaki gücü artırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde Türk savunma sanayisine yapılan yatırımlar meyvesini veriyor. KAAN, Türkiye'nin 5. nesil savaş uçağı olma yolunda önemli bir adım.

ABONE OL
Mayıs 9, 2024 19:40
Milli Muharip Uçak KAAN dünya basınında!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk savunma sanayisinin gururu KAAN, ikinci kez gökyüzüyle buluştu ve adından söz ettirmeye devam ediyor. Kısa sürede kazandığı ivme, İtalyan basınında da yankı buldu. Quotidiano Nazionale gazetesi, KAAN için “Kralların Kralı” manşeti atarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde Türk savunma sanayisine yapılan devasa yatırımlar ve milli hava gücüne olan inanç vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Güçlü Mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KAAN’ın ilk uçuşunu şu sözlerle dile getirdi: “Bugün Türk savunma sanayisinin gurur günlerinden birini daha yaşadık. Milli muharip uçağımız Kaan, bu sabah ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.” Bu sayede Türkiye, kendi 5. nesil savaş uçağını üretme yolunda kritik bir aşamayı geride bıraktı.

Erdoğan, “Yapamazlar” diyenlere ve projeyi baltalamaya çalışanlara da cevap verdi: “Hamdolsun milli muharip uçağımız göklerle buluştu. Dosta güven, düşmana korku salan Kaan’ımızın diğer testlerini de süratle tamamlamak için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Önümüzdeki dönemde savunma sanayisinde milletimize yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz.”

KAAN’ın Başarıları

İlk uçuşunda 13 dakika havada kalarak 8000 feet irtifaya ve 230 knot hıza ulaştı. Yeni nesil silahlarla havadan havaya muharebe ve süpersonik hızda dahili silah yuvalarından hassas vuruş gerçekleştirebilecek. Yapay zeka ve nöral ağ desteğiyle artırılmış muharebe gücü sağlayacak.

Avrupa Basınında KAAN

KAAN’ın kısa sürede kat ettiği yol, Avrupa basınının da ilgisini çekti. İtalyan Quotidiano Nazionale gazetesi, KAAN’ı manşetine taşıyarak Türkiye’nin askeri gücündeki artışı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde yapılan yatırımları dile getirdi. Gazetede ayrıca, İHA ve SİHA’lardaki başarılara da değinilerek “Türkler artık kendisine rakip olabilecek beşinci nesil hayalet savaş uçağına sahip olmayı hedefliyor.” ifadeleri kullanıldı.

KAAN’ın Önemi

KAAN, sadece bir savaş uçağı değil, aynı zamanda Türk savunma sanayisinin ve milli teknolojinin de bir sembolü. Bu proje, Türkiye’nin havacılık alanındaki kabiliyetlerini geliştirmeye ve uluslararası alanda saygın bir konuma ulaşmaya kararlı olduğunu gösteriyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ