,, ---
DOLAR 32,4868 -0.07%
EURO 35,1138 0.22%
ALTIN 2.433,390,05
BITCOIN 2110334-0,33%
Kazakistan’a COBRA-II teslimatı

Kazakistan’a COBRA-II teslimatı

OTOKAR'ın COBRA-II zırhlı araçları Kazakistan Ordusuna destek sağlıyor.

ABONE OL
Mart 11, 2024 13:27
Kazakistan’a COBRA-II teslimatı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kazakistan’daki sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı videolarda birden fazla COBRA-II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç görüntülenebiliyor. Bu kapsamda Türk Savunma Sanayii’nin zırhlı araç üretiminde önemli oyuncularından OTOKAR’ın ürettiği COBRA-II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar Kazakistan’a teslim edildi. Geçtiğimiz yıl Kazakistan’ın OTOKAR’dan 150 adet COBRA-II TWAV sipariş ettiği iddia edilmişti. Ancak konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

800 Zırhlı Araç iddiası

Orda.kz’nin haberinde, Kazakistan’ın Türkiye’den 800’ün üzerinde zırhlı araç satın almak istediği iddia edildi. Bu kapsamda OTOKAR tarafından üretilen 834 adet ARMA 8×8 Zırhlı Muharebe Aracının satın alınacağı ve alımının 2 trilyon tengeye (4,5 milyar dolar) mal olacağı iddia edildi. 2023 yılının başında ARMA ve TULPAR, Kazakistan’da yapılan testlerde görüldü.

COBRA II Özellikleri

COBRA-II 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, müttefik ülkelerin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğe yönelik ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş, üstün teknik ve taktik özelliklere sahip modüler bir platformdur.

COBRA II, üstün hareket kabiliyetinin yanı sıra artırılmış balistik ve mayın koruması, geniş iç hacim ve yüksek taşıma kapasitesi sunuyor. COBRA-II, geniş silah entegrasyonu ve görev ekipmanı seçenekleri sayesinde sınır koruma, iç güvenlik ve barışı koruma operasyonları dahil birçok görevde görev alabiliyor.

Modüler yapısı sayesinde; COBRA II, personel taşıyıcı, silah platformu, KBRN keşif, yer gözetleme radarı, iç güvenlik, ambulans ve komuta kontrol aracı konfigürasyonlarının ihtiyaç duyulduğu farklı görevlere uyarlanabilmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ