,, ---
DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21791680,67%
Kara Kuvvetleri envanterine yeni teslimatlar

Kara Kuvvetleri envanterine yeni teslimatlar

Kara Kuvvetleri Komutanlığınca muhtelif miktarlarda; DROPS-Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Aracı, NEFER Kuleli Zırhlı Muharebe Aracı ve Temel Eğitim Helikopterinin muayene ve kabul faaliyetleri tamamlandı.

ABONE OL
Şubat 15, 2024 14:41
Kara Kuvvetleri envanterine yeni teslimatlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millî Savunma Bakanlığı’nın faaliyetlerine ilişkin olarak Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk tarafından gerçekleştirilen toplantıda önemli gelişmelere yer verildi.

Aktürk, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na yeni teslimatların gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu bağlamda Aktürk, şu ifadeleri kullandı:

“Kara Kuvvetleri Komutanlığımızca muhtelif miktarlarda; DROPS- Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Aracı, NEFER Kuleli Zırhlı Muharebe Aracı ve Temel Eğitim Helikopterinin muayene ve kabul faaliyetleri tamamlanmıştır. Yine 9 Şubat’ta “Tanklara İlave Yetenek Kazandırılması Projesi” kapsamında millî sistemlerle yetenek kazandırılan ilk M60T tankı, Şereflikoçhisar/Ankara’da düzenlenen törenle Kara Kuvvetlerimizin envanterine dâhil edilmiştir.”

Terörle mücadele hakkında da açıklamalarda bulunan Aktürk, son bir haftada 39 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Aktürk:

“Başta PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı mücadelesini artan bir baskı ve yoğun bir tempoda sürdüren Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak ve Suriye’nin kuzeyi dâhil; Son bir haftada 39; 1 Ocak 2024’ten bugüne kadar ise 151’i Irak’ın, 247’si Suriye’nin kuzeyinde olmak üzere toplam 398 teröristi etkisiz hâle getirmiştir.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Irak’ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 2 PKK’lı terörist, Habur’daki Hudut Karakolumuza teslim olmuştur. Teröristler için tek çıkış yol, Türk adaletine teslim olmaktır. Hâlihazırda üs bölgelerinde ve hudutlarımızda zorlu iklim/arazi şartlarında kahramanlık ve fedakârlıkla görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; terörle mücadelesine tek bir terörist kalmayıncaya kadar aynı kararlılıkla devam edecektir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ