,, ---
DOLAR 32,8500 0.07%
EURO 35,2154 -0.04%
ALTIN 2.492,420,12
BITCOIN 21286230,25%
İspanya’daki fuarda ULAK Haberleşme’ye yoğun ilgi

İspanya’daki fuarda ULAK Haberleşme’ye yoğun ilgi

Türkiye'nin ilk yerli ve milli baz istasyonu üreticisi ULAK Haberleşme, 26 - 29 Şubat 2024 tarihlerinde İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC 2024) katıldı.

ABONE OL
Şubat 28, 2024 09:22
İspanya’daki fuarda ULAK Haberleşme’ye yoğun ilgi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2F-33 nolu stantta misafirlerini bekleyen ULAK Haberleşme, fuarın ikinci gününde de ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

MWC 2024’te son teknoloji ürün ve çözümlerini sergileyen Şirket, fuar kapsamında standa gelen ziyaretçilerle çeşitli görüşmeler gerçekleştiriyor.

ULAK’tan geleceğin haberleşme teknolojileri için iş birliği

ULAK Haberleşme AŞ, 5G ve ötesi ile 6G teknolojilerine yönelik stratejik iş birliktelikleri hayata geçiriyor.

İspanya’nın Barselona kentindeki Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress-MWC 2024) ürün ve kabiliyetlerini sergileyen ULAK Haberleşme AŞ, geleceğin iletişim teknolojilerine yönelik adımlar attı.

“Türkiye’nin milli iletişim gücü” yaklaşımıyla faaliyet gösteren ULAK Haberleşme AŞ, etkinlik kapsamında önde gelen elektronik ölçüm çözümleri sağlayıcısı Keysight Technologies Inc. ve yerli ölçüm teknolojileri firması Spark Ölçüm Teknolojileri AŞ ile stratejik işbirliği protokolü imzaladı.

Bu işbirliği, Türkiye’nin iletişim ve teknoloji sektöründeki yerel yeteneklerini güçlendirmeyi ve yenilikçi çözümler geliştirmeyi amaçlıyor.

Gerçekleştirilen iş birliği ULAK Haberleşme AŞ’nin geniş kapsamlı telekomünikasyon altyapı çözümlerini Keysight’in endüstri lideri test ölçüm cihazlarıyla ve Spark’ın yerli ölçüm teknolojileriyle bir araya getirerek daha kapsamlı ve rekabetçi çözümler sunmayı hedefliyor.

Bu stratejik ortaklık çerçevesinde, yüksek hızlı genişbant kablosuz iletişim ve radyo erişim ağı teknolojilerinin yanı sıra yapay zeka, dijital ikizler, O-RAN güvenliği ve enerji verimliliği gibi alanlarda da çalışmalar yürütülecek. Ayrıca 5G ve ötesi ile 6G teknolojileri üzerine ortak araştırma ve geliştirme projeleri de planlanıyor.

ULAK Haberleşme ve Türk Telekom’dan 4,5G/5G teknolojilerinde iş birliği

4,5G ve 5G kapsamında genişletilen işbirliklerini GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde duyuran ULAK Haberleşme ve Türk Telekom, 5G teknolojisi geliştirme süreçlerinde birlikte önemli projeler yürütmeye devam ediyor.

ULAK Haberleşme ile Türk Telekom, 5G alanında genişletilen işbirliklerini, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın katılımıyla, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde duyurdu.

Toplantıda verilen bilgiye göre, 4,5G teknolojisindeki deneyimi ve sahalardaki tecrübesiyle Türkiye’nin teknolojik bağımsızlığına katkı sağlayacak çözümler geliştiren ULAK Haberleşme ile Türkiye’nin dijital dönüşümünün öncülerinden Türk Telekom, geleceği 5G ve yeni nesil teknolojilerle şekillendirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Fira Gran Via Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, Türkiye’nin milli katılımını İstanbul Ticaret Odası (İTO) organize ediyor. 200’e yakın ülkeden firmaların yer aldığı ve Türkiye’den 32 şirketin katıldığı fuarda, mobil teknoloji firmaları yeni ürünlerini tanıtıyor.

Fuar 29 Şubat 2024’te sona erecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ