,, ---
DOLAR 32,8513 0.08%
EURO 35,2379 0%
ALTIN 2.495,690,25
BITCOIN 21288350,51%
HAVELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne BAHA teslimatı gerçekleştirdi

HAVELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne BAHA teslimatı gerçekleştirdi

Türkiye'nin öncü savunma sanayi firmalarından HAVELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne Bulut Altı İnsansız Hava Aracı (BAHA) teslimatını başarıyla tamamladı. T.C. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Kara Kuvvetleri Komutanlığımızca; muhtelif miktarda, Bulut Altı İnsansız Hava Aracı (BAHA)'nın muayene ve kabul faaliyetleri tamamlanmıştır." ifadelerine yer verildi.

ABONE OL
Mart 7, 2024 09:23
HAVELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne BAHA teslimatı gerçekleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli imkanlarla HAVELSAN tarafından geliştirilen BAHA İHA, %90 yerlilik oranına sahip ve uzun menzilden tespit ve teşhis yeteneğine sahip bir elektro-optik sistemle donatıldı. Soğuk ve yağmurlu havalarda uçuşa uygun olarak tasarlanan BAHA İHA, yerli Anti-Jam GNSS sayesinde elektronik harp uygulanan muharebe sahalarında da görev yapabiliyor.

BAHA, 15.000 feet’a kadar görev icra edebilme kapasitesine sahip. Benzin motoruyla 6 saate kadar havada kalabilme özelliğine sahip olan İHA, elektrik motoruyla 2 saate kadar havada kalabiliyor ve 80 km’ye kadar bir menzilde görev yapabiliyor. Ayrıca BAHA, 5 kg’a kadar faydalı yük taşıyabiliyor ve 3.7 m’lik geniş kanat açıklığına sahip.

Sistem, iki kişi tarafından kolayca kurulup ve tek kişi tarafından işletilebilir nitelikte tasarlandı. BAHA, dakikalar içerisinde göreve hazır hale getirilebiliyor, bu da operasyonel hız ve etkinlik sağlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ