,, ---
DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21783290,50%
Endonezya, Gazze’ye Barış Gücü Göndermeye Hazır

Endonezya, Gazze’ye Barış Gücü Göndermeye Hazır

Endonezya’da Ekim ayında göreve gelmesi beklenen seçilmiş Cumhurbaşkanı Prabowo Subianto, Singapur’da düzenlenen güvenlik forumunda yaptığı açıklamada Hamas’ın ateşkes teklifini kabul etmesi durumunda ve Birleşmiş Milletler ’in (BM) talep etmesi halinde Endonezya'nın, Gazze’ye muhtemel ateşkesi korumak ve izlemek üzere önemli miktarda barış gücü göndermeye hazır olduğunu söyledi.

ABONE OL
Haziran 1, 2024 13:12
Endonezya, Gazze’ye Barış Gücü Göndermeye Hazır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Endonezya’da 14 Şubat’ta yapılan seçimleri kazanan ve Ekim ayında göreve gelmesi beklenen seçilmiş Cumhurbaşkanı Prabowo Subianto, Singapur’da düzenlenen Shangri-La Dialogue güvenlik forumuna katıldı.

Forumda gerçekleştirdiği konuşmasında Gazze’de yaşananlara değinen Subianto, memnuniyetle karşıladığı ateşkes planının savaşın sona ermesi için önemli bir adım olduğunu söyledi.

Hamas’ın ateşkes teklifini kabul etmesi durumunda ve Birleşmiş Milletler ’in (BM) talep etmesi halinde Endonezya’nın, Gazze’ye muhtemel ateşkesi korumak ve izlemek üzere önemli miktarda barış gücü göndermeye hazır olduğunu söyleyen Subianto, “Tüm tarafların çıkarları doğrultusunda, gerçek ve kalıcı bir çözüme ulaşmak için elimizden geleni yapmalıyız. Ayrıca tüm tarafların rızası ve mutabakatıyla Gazze’de sahra hastaneleri kurulması için tıbbi personel göndermeye de hazırız” dedi.

Subianto, ülkesinin yakın gelecekte bin kadar hastayı da tahliye, kabul ve tedavi etmeye de gönüllü olduklarını dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ