,, ---
DOLAR 32,8416 0.09%
EURO 35,1944 -0.08%
ALTIN 2.494,830,22
BITCOIN 21302500,72%
EDGE, TUSAŞ’la işbirliği yapacak

EDGE, TUSAŞ’la işbirliği yapacak

EDGE, Suudi Arabistan'ın Riyad kentinde düzenlenen Dünya Savunma Fuarı'nda Türk Havacılık ve Uzay ile havacılığa özgü çeşitli girişimlerde birlikte çalışmak üzere bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

ABONE OL
Şubat 13, 2024 13:01
EDGE, TUSAŞ’la işbirliği yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Havacılık ve Uzay Dairesi Başkanı ve CEO’su Prof. Temel KOTİL, “Türk Havacılık ve Uzay ile EDGE arasındaki bu mutabakat zaptının her iki şirkete de faydalı olmasını diliyorum ve bu işbirliğinin önümüzdeki yıllarda daha da genişletilmesini umuyorum.” dedi.

Anlaşma, EDGE’nin gelişmiş yüklerini ve sensörlerini Türk Havacılık ve Uzay’ın ürünlerine entegre etme konusunda ortak bir taahhüdü temsil ediyor. Mutabakat Zaptı ile iki şirket sürekli istihbarat, gözetim, hedef tespiti ve keşif sağlayacak. Aynı zamanda teknoloji transferi (TOT), entegrasyon ve üretim potansiyelini de içerir.

EDGE Group Platformlar ve Sistemler Başkanı Khaled Al ZAABİ şunları söyledi: “Gelişmiş hava indirme projeleri için tercih edilen ortak olarak Türk Havacılık ve Uzay ile işbirliği yapma anlaşmamız, Türkiye’nin savunma sanayi ekosistemiyle devam eden işbirliğimizi güçlendiriyor ve önde gelen uluslararası bir teknoloji olarak bize duyulan küresel çekicilik ve güven hakkında çok şey söylüyor ve savunma bölüğü. Buna ek olarak, EDGE’İN yalnızca dört yıl önceki kuruluşumuzdan bu yana geliştirdiği ve edindiği, evde yetiştirilen BAE teknolojisi de dahil olmak üzere en son teknolojiye sahip yetenekleri vurgulamaktadır. Türk Havacılık ve Uzay ile işbirliğimizin sonuçlarını ve havacılık ve savunma sektörlerindeki ilerlemelerimizi dört gözle bekliyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ