,, ---
DOLAR 32,5394 0.06%
EURO 35,0464 0.06%
ALTIN 2.434,180,08
BITCOIN 2112300-0,24%
Birleşik Krallık Ordusu’na Challenger 3 Tankı

Birleşik Krallık Ordusu’na Challenger 3 Tankı

Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL), Avrupa’nın en gelişmiş tankı olan en yeni Challenger 3 prototipini piyasaya sürdü.

ABONE OL
Nisan 20, 2024 12:40
Birleşik Krallık Ordusu’na Challenger 3 Tankı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şirketin belirttiği gibi Challenger 3, İngiliz Ordusu tarafından şimdiye kadar kullanılan en ölümcül ve hayatta kalma kabiliyetine sahip tank olacak. Son teknoloji zırh ve müthiş ateş gücüyle donatılan Challenger 3, teknolojik beceride önemli bir sıçramayı temsil ediyor ve İngiliz Ordusu’nun bugüne kadarki en ölümcül ve dayanıklı tankı olma konumunu sağlamlaştırıyor. Savunma Bakanı Grant Shapps, Telford’daki RBSL fabrikasını ziyareti sırasında, yorulmak bilmez çabaları Birleşik Krallık savunması için bu dönüm noktası niteliğindeki başarıya ulaşan mühendisleri ve çırakları övdü.

İlk Etapta 140 Tank Teslimatı

Defence Blog haberine göre denemeler sırasında yeteneklerini gösteren her prototip, seri üretim başlamadan önce optimum performansı ve iyileştirmeyi sağlamak için operasyonel koşullar altında sıkı testlere tabi tutulacak ve İngiliz Ordusuna ilave 140 tank teslim edilmesi planlanıyor. Birleşik Krallık Ordusu, eşsiz ateş gücü, koruma ve hareket kabiliyetiyle Challenger 3’ün modern savaş alanının en büyük yırtıcısı olmaya hazır olduğunu ortaya çıkardı. Gelişmiş namlu çıkış hızı ve deliş özelliğine sahip 120 mm’lik yivsiz bir topa, son teknoloji ürünü modüler zırha ve Aktif Koruma Sistemine sahip olan tank, Avrupa’daki zırhlı araçlar için yeni bir standart belirliyor.

Hedef 2040

Savunma Bakanı Grant Shapps’ın sözleriyle, “Daha tehlikeli bir dünyada Challenger 3 gibi araçlara ihtiyaç kaçınılmazdır. Bu tank, İngiliz Ordusu’nun savaş yeteneklerinin kalbinde yer alacak ve Birleşik Krallık’ın caydırıcılığının ayrılmaz bir parçası olacaktır. ” En az 2040 yılına kadar hizmette kalması beklenen Challenger 3, Ajax ve Boxer’ın yanı sıra Ordunun Zırhlı Tugay Muharebe Timlerinde önemli bir rol oynayacak ve Birleşik Krallık’ın NATO’ya katkısını artıracak ve savunma yeteneklerini güçlendirecek. RBSL Genel Müdürü Will Gibby, programın, Birleşik Krallık çapında yüzlerce yüksek vasıflı iş yaratırken İngiliz mühendislik ve üretim mükemmelliğini teşvik eden Kara Sanayi Stratejisine katkısını vurguladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ