,, ---
DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21795150,68%
ASELSAN Ankara’da radar istasyonu kuruyor

ASELSAN Ankara’da radar istasyonu kuruyor

ASELSAN, Ankara’ya yüz milyonlarca dolarlık radar tesisi kuruyor. ERALP EİRS ile radar teknolojisinde yerlilik ve millilik ön planda. Seri üretim ve uluslararası iş birlikleriyle Türkiye’nin savunma sanayiindeki yeri pekişiyor.

ABONE OL
Mart 8, 2024 20:12
ASELSAN Ankara’da radar istasyonu kuruyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara, ASELSAN’ın yeni radar tesisine ev sahipliği yapacak. Bu tesis, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da dikkatini çekecek bir yatırım. ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol’un açıklamalarına göre, milyonlarca dolarlık bu proje, savunma sanayiinde bir dönüm noktası olacak.

ERALP EİRS: YERLİ VE MİLLİ GURUR

ERALP Erken İhbar Radar Sistemi (EİRS), Türkiye’nin radar teknolojisindeki bağımsızlığını simgeliyor. 10 bin transistör içeren bu sistem, tamamen yerli üretim. ASELSAN, galyum nitrat (GaN) transistörlerini de Türkiye’de üretmeye başladı. Bu adım, ülkenin teknolojik bağımsızlığını pekiştiriyor.

SERİ ÜRETİM VE ULUSLARARASI İŞ BİRLİKLERİ

ERALP EİRS ailesi, seri üretim aşamasında ve uluslararası alanda da büyük ilgi görüyor. ASELSAN, dost ve müttefik ülkelerle üretim anlaşmaları imzalıyor. Bu iş birlikleri, Türkiye’nin savunma sanayiindeki konumunu güçlendiriyor.

ANKARA’NIN RADAR ÜRETİM MERKEZİ

Ankara’daki yeni radar üretim tesisi, ASELSAN’ın radar teknolojisindeki iddiasını ortaya koyuyor. Bu tesis, yüksek teknoloji ürünlerin üretim kapasitesini artıracak ve Türkiye’nin savunma sanayiindeki rolünü daha da ileriye taşıyacak.

KOMUTA KONTROL YAZILIMLARI

ASELSAN, birden çok radarı entegre edebilen komuta kontrol yazılımları geliştirdi. Bu yazılımlar, hava sahasının tamamını milli yazılımlarla yönetme kapasitesine sahip. Bu gelişme, ASELSAN’ın teknolojik yetkinliğini kanıtlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ