,, ---
DOLAR 32,8507 0.08%
EURO 35,1843 -0.1%
ALTIN 2.492,310,12
BITCOIN 21350380,88%
Almanya’ya ZMA tedariki

Almanya’ya ZMA tedariki

Alman Federal Meclisi Bütçe Komitesi, 1.9 milyar Euro'dan fazla maliyetle 123 adet zırhlı muharebe aracı satın alınmasını onayladı. Bu anlaşma, Almanya ile Avustralya arasında hükümetlerarası bir satın alma anlaşması olarak gerçekleşti. Satın alınan araçlar, Alman Ordusu'nun temelini oluşturacak ve Rheinmetall tarafından üretilen Puma zırhlı muharebe araçlarıdır.

ABONE OL
Mart 25, 2024 11:31
Almanya’ya ZMA tedariki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu projenin dikkat çekici bir yanı, Almanya’nın Avustralya ile yürüttüğü Combat Reconnaissance Vehicle (CRV) Block II programına paralel olmasıdır. Bu araçlar, Avustralya’nın ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış ve benzerlik göstermektedir.

Teslimatın 2025 yılında başlaması beklenirken, aynı zamanda araçlar için 750 milyon Euro değerinde bir “Entegre Lojistik Destek” sözleşmesi de onaylandı. Finansman, Federal Silahlı Kuvvetler için özel fonlar aracılığıyla sağlanacak. Satın alma anlaşmasının ortakları arasında Rheinmetall Defence Australia (RDA) ve Rheinmetall Landsysteme GmbH (RLS) şirketleri bulunuyor.

2025 yılında ilk 19 seri üretim aracının teslim edilmesi planlanırken, 2030’un başlarına kadar her yıl yaklaşık 25 aracın teslimatı öngörülüyor. Almanya Savunma Bakanlığı, araçların Bundeswehr’in lojistik sistemine sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini ve yüksek kullanılabilirlik sağlanmasını hedefliyor. Rheinmetall’in ilk modelin teslimatından sonra beş yıl içinde bir kullanılabilirlik garantisi vermesi bekleniyor.

İlk Boxer araçlarının önemli bir kısmı Almanya’da üretilecek olsa da, seri üretimin daha sonra Avustralya’ya taşınması planlanıyor. Avustralya’da üretilen araçlar, Alman teklifini seçmenin bir ön koşulu olarak belirlendi. Ancak, katma değerin %50’den fazlası Alman firmalarına ait olacak şekilde planlanmıştır.

Araçlar, Avustralya’nın mevcut araçları ile uyumlu olacak şekilde tasarlanacak. Bu nedenle, arka koltuklar kaldırılarak geniş mühimmat stokları taşımak için alan oluşturulacak. Ayrıca, araçlar Alman kamuflaj boyası ile boyanacak ve Alman D-LBO radyoları ile donatılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ