,, ---
DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21784420,68%
Temel Kotil: Kaan tüm savaş uçaklarını yenebilir

Temel Kotil: Kaan tüm savaş uçaklarını yenebilir

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, milli savaş uçağı KAAN’ın dünya markası olduğunu ve Türkiye’nin savunma sanayisindeki liderliğini anlatıyor.

ABONE OL
Mart 28, 2024 09:23
Temel Kotil: Kaan tüm savaş uçaklarını yenebilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin savunma sanayisi, Prof. Dr. Temel Kotil’in liderliğindeki Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) sayesinde yeni bir döneme girdi. Milli savaş uçağı KAAN, dünya sahnesinde adından söz ettiriyor ve üstün teknolojisiyle tüm rakiplerine meydan okuyor. Kotil, KAAN’ın başarısını ve Türkiye’nin bu alandaki yükselişini anlatıyor.

TÜRKİYE, SAVAŞ UÇAĞI TEKNOLOJİSİNDE DÜNYA LİDERLERİ ARASINDA

TUSAŞ Genel Müdürü Kotil, KAAN’ın 5. nesil savaş uçağı olarak dünya markası haline geldiğini ve ABD, Rusya, Çin’den sonra bu teknolojiyi üreten dördüncü ülke olduğumuzu belirtiyor. Kotil, “Türkiye’nin milli savaş uçağı KAAN, dünyada marka oldu ve tüm uçaklarla savaşabilecek seviyede.” dedi. KAAN, yüksek ihracat potansiyeli ve Turquality programının desteğiyle Türkiye’nin marka değerini artırıyor.

Temel Kotil: Kaan tüm savaş uçaklarını yenebilir

KAAN: ZORUN ZORUNU YAPAN TEKNOLOJİ

KAAN, F-22 ve F-35 gibi dünya çapında ünlü savaş uçaklarından daha ileri teknolojiye sahip. 17 bin TUSAŞ çalışanının emeğiyle hayata geçirilen bu proje, Türkiye’nin savunma kabiliyetini yeni bir seviyeye taşıyor. Kotil, KAAN’ın ilk uçuşunun önemini ve devam eden çalışmaları vurguluyor. 2028’e kadar Hava Kuvvetleri’ne 20 uçağın teslim edilmesi planlanıyor.

GENÇ NÜFUS: TÜRKİYE’NİN EN DEĞERLİ SERVETİ

Kotil, genç nüfusun Türkiye’nin en büyük zenginliği olduğunu ve onlara fırsat verilmesi gerektiğini söylüyor. Turquality eğitimi, gençlere yeni ufuklar açmayı amaçlıyor ve Kotil bu programın önemini vurguluyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ