,, ---
DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21780290,61%
ASELSAN’dan ChatGPT’ye rakip olacak atılım

ASELSAN’dan ChatGPT’ye rakip olacak atılım

ASELSAN, Teknoloji ve Strateji Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Taha Yücel, şirketin Türk yapay zeka geliştireceğini ve ChatGPT’ye rakip olacağını açıkladı.

ABONE OL
Şubat 17, 2024 14:41
ASELSAN’dan ChatGPT’ye rakip olacak atılım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) Proje Pazarı ve İşbirliği Zirvesi bugün gerçekleştirildi. Burada konuşan Yücel, konuşmasında, ihracatta çok daha iddialı olacaklarını, büyük ölçekli projeler ve yüksek katma değerli işlere daha fazla odaklanacaklarını belirtti.

TSSK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Öktem ise dijital dönüşümün önemli bir konu olduğunu ve bir yapay zeka çağı yaşandığını dile getirdi. Öktem, savunma sanayi kuruluşlarının bu durumun farkında olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Yapay zekayı mümkün olduğu kadar süreçlerimizde bulundurmak ve yapay zekada iddialı oyuncu olmak, sektörümüz ve ASELSAN için önemli bir hedef. Bazı teknolojiler ciddi bir ölçek, yatırım ve altyapı gerektiriyor. Bunları gerçekleştirmek çok zaman alıyor. Yazılım tabanlı teknolojilerde bunları daha düşük ihtiyaçlarla gerçekleştirmek mümkün”

ASEL GPT Hayata Geçirilecek

Öktem, Aselsan’ın yapay zekayı tüm süreçlerinin bir parçası haline getirdiğini belirterek, “ASELSAN Yapay Zeka Stratejisi hazırlıyoruz. ASEL GPT dediğimiz bir projeyi de hayata geçiriyoruz. Bu tür kalıcı projelerle sektörümüze yön vermeye çalışıyoruz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ