,, ---
DOLAR 32,8250 -0.08%
EURO 35,6302 -0.19%
ALTIN 2.546,100,05
BITCOIN 2156709-3,10%
Türk Savunma Sanayii Fuarı IDEF, Yenilenen Konseptiyle 2025’te İstanbul’da!

Türk Savunma Sanayii Fuarı IDEF, Yenilenen Konseptiyle 2025’te İstanbul’da!

Türkiye'nin önde gelen savunma sanayii etkinliklerinden biri olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF), 2025 yılında İstanbul'da yeni bir konseptle ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdürü Bilal Topçu, fuarın Türkiye'nin savunma teknolojilerindeki ilerlemelerini dünyaya tanıtmak için önemli bir platform olduğunu vurguladı.

ABONE OL
Haziran 28, 2024 14:17
Türk Savunma Sanayii Fuarı IDEF, Yenilenen Konseptiyle 2025’te İstanbul’da!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

IDEF, 22-27 Temmuz 2025 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuarın en büyük yeniliklerinden biri, Atatürk Havalimanı’nın fuar alanına entegre edilmesi olacak. Bu sayede, klasik fuar konseptinin ötesine geçerek uluslararası misafirlere daha etkileyici bir deneyim sunulması hedefleniyor.

Türk Savunma Sanayiinin Gücü

TSKGV bünyesindeki şirketler, ASELSAN, TUSAŞ, Roketsan gibi lider kuruluşlar aracılığıyla Türkiye’nin savunma sanayisindeki liderliğini pekiştiriyor. Topçu, vakfın gelir kaynakları arasında şirketlerden elde edilen temettü gelirleri, vatandaşların bağışları ve gayrimenkul bağışlarının önemli bir yer tuttuğunu belirtti. Bu kaynaklarla elde edilen gelirlerin büyük bir kısmı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın belirlediği projelere yönlendiriliyor.

Teknolojik İleriye Dönük Adımlar

Topçu, Türk savunma sanayiinin sadece askeri alanda değil, aynı zamanda sivil kullanım için de önemli teknolojik gelişmelere öncülük ettiğini vurguladı. ASELSAN’ın sağlık ve enerji gibi farklı sektörlerde de faaliyet gösterdiğini ve yenilikçi ürünler geliştirdiğini ifade etti. Bu doğrultuda, savunma sanayii ürünlerinin sivil alanda da kullanılabilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

IDEF 2025’in Beklenen Yenilikleri

Fuarda, yeni ürünlerin tanıtılacağı “Inspiration Hub” ve genç girişimcilerin projelerini sergileyebileceği “Defenders of Tomorrow (DOT)” gibi özel alanlar oluşturulacak. Ayrıca, Türk savunma sanayiinin yerli ürünleri, hareket halindeyken yabancı misafirlere gösterilebilecek özel alanlar da planlanıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ