,, ---
DOLAR 33,0963 0.14%
EURO 36,0865 0.34%
ALTIN 2.560,520,39
BITCOIN 22593021,60%
İtalya’dan Eurofighter Tedariki

İtalya’dan Eurofighter Tedariki

İtalya Savunma Bakanlığı, 24 adet Eurofighter tedariki için hükümetten resmi onay alarak sürecin tamamlanmasına bir adım daha yaklaştı.

ABONE OL
Temmuz 9, 2024 06:25
İtalya’dan Eurofighter Tedariki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İtalyan Senatosu tarafından yapılan resmi bildirimde Eurofighter savaş uçaklarının tedariki ve yedek malzemelerin tedarikine yönelik karar alındığı bilgisine yer verildi. Senato tarafından yapılan bildirimde tedarik edilecek uçakların sayısı ile maliyeti ise açıklanmadı.

The Aviationist tarafından yapılan habere göre İtalya resmi olarak 24 adet Eurofighter savaş uçağı tedarik edecek. Geçtiğimiz aylarda 1.2 milyar dolar değerindeki KC-46 tedarik programının iptal olması ile birlikte Eurofighter uçaklarının tedarik edileceğine yönelik söylemler artmaya başlamıştı. Resmi talebin Dışişleri ve Savunma Komisyonu ile değerlendirileceği ve 13 Ağustos’a kadar bir kararın alınacağı belirtiliyor. Bu, satın alma sürecinin ilk adımı ve ardından ilgili taraflar sözleşme üzerinde çalışmaya başlayacak ve daha fazla ayrıntı yayımlanacak.

Tedarikteki amaç, Tranche 2 ve 3A’dan daha az yetenekli olduğu düşünülen 28 adet Tranche 1 uçağını değiştirmek. Yeni Eurofighter’lar, Tranche 4+’a veya İspanya’nın Halcon II programı tarafından öngörülen beklenen Tranche 5’e benzer olacak. Tranche 4+, özellikle Aktif Elektronik Taramalı Dizi (AESA) radarı olan Avrupa Ortak Radar Sistemi Mark 1’i (ECRS Mk1) tanıtırken, Tranche 5, Uzun Vadeli Evrim (LTE) paketinden bileşenlerle daha da sofistike unsurlar ekleyecek.

LTE, Eurojet EJ200 motorunda yükseltmeler, revize edilmiş görev sistemi mimarisi, gelişmiş savunma yardımcıları, büyük dokunmatik ekrana sahip modernize edilmiş bir kokpit ve yeni uyarlanabilir güç ve soğutma teknolojileri gibi çeşitli geliştirmeler içeriyor. Bu geliştirmeler, yüksek teknoloji silahların entegrasyonuna olanak tanıyacak, bağlantıyı geliştirecek ve uçağın aerodinamiğini ve manevra kabiliyetini artıracak yapısal değişiklikler getirecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ