,, ---
DOLAR 32,9802 0.52%
EURO 35,8605 0.69%
ALTIN 2.518,25-0,41
BITCOIN 2117836-2,15%
HAVELSAN, Romanya SCOMAR Modernizasyonu İhalesini Kazandı

HAVELSAN, Romanya SCOMAR Modernizasyonu İhalesini Kazandı

HAVELSAN, Romanya İçişleri Bakanlığı'na bağlı sınır polisi tarafından ihalesi yapılan Romanya Entegre Deniz Sınır Gözetleme Sistemi (SCOMAR) Modernizasyonu Projesi'ni kazandı. Proje kapsamında, Romanya'nın mevcut SCOMAR sistemi hizmet kesintisi olmadan yenilenecek.

ABONE OL
Haziran 21, 2024 09:59
HAVELSAN, Romanya SCOMAR Modernizasyonu İhalesini Kazandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni teknoloji radar, elektro-optik sistemler ve bilgi teknolojileri donanımı, HAVELSAN’ın MATRA Sahil Gözetleme ve Gemi Trafik Yönetim Yazılımı ile değiştirilecek. Sistem, Romanya’nın Karadeniz kıyısı Köstence’deki Rumen Sahil Güvenlik Komutanlığının merkezinden yönetilecek.

2 yılda teslim edilecek

HAVELSAN tarafından 24 aylık sürede teslim edilmesi planlanan sistem, Romanya’nın Karadeniz kıyılarının bölgesel, ara bölge ve münhasır ekonomik bölgesini içeren 100 deniz millik alanda canlı deniz resmini oluşturarak, kolluk kuvvetlerine deniz durumsal farkındalığı sağlayacak.

Tatbikatta kullanılmıştı

HAVELSAN’ın Gemi Trafik Hizmetleri (VTS) Yazılımı MATRA, Romanya’nın da katıldığı NATO’nun Deniz Güvenliği Tatbikatı’nda başarıyla kullanıldı. VTS Yazılımı, Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sistemi için geliştirildi ve boğazlardaki tüm gemi trafik hareketlerini milli bir sistemle izlemek, organize etmek ve yönetmek için tasarlandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ