,, ---
DOLAR 33,0671 0.04%
EURO 36,0250 0.12%
ALTIN 2.561,980,45
BITCOIN 22440311,05%
ABD’den Hollanda’ya AMRAAM-ER Füzesi

ABD’den Hollanda’ya AMRAAM-ER Füzesi

Danimarka ve Norveç’ten sonra Hollanda da füze cephaneliğini güçlendirmek üzere harekete geçti.

ABONE OL
Temmuz 2, 2024 12:55
ABD’den Hollanda’ya AMRAAM-ER Füzesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı; Yabancı Askeri Satışlar (FMS) kanalı ile Hollanda’ya 678 milyon dolar tahmini maliyet ile AMRAAM-ER (genişletilmiş menzilli hava-hava füzelerinin ve ilgili ekipmanlarının satışını onayladı. Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı (DSCA), bu olası satışı Kongre’ye bildiren gerekli sertifikayı 13 Haziran 2024 tarihinde verdi.

Tahmini maliyeti 678 milyon dolar olan bu sözleşme;

174 adet AMRAAM-ER genişletilmiş menzilli hava-hava füzesi

4 adet eğitim görevli AMRAAM-ER genişletilmiş menzilli hava-hava füzesi

KGV-135A gömülü güvenli iletişim cihazları

Ortak Mühimmat Yerleşik Test (BIT)/Yeniden Programlama Ekipmanları (CMBRE)

ADU-891 Adaptör Grubu Test Setleri

İlgili füzelerin konteynerleri da dahil olmak üzere eğitim, dokümanlar, destek ve test ekipmanları, ABD devlet ve müteahhit mühendislik, teknik ve lojistik destek hizmetleri ve lojistik ve program desteğinin diğer ilgili unsurlarını içeriyor.

Onaylanan satışın ardından DSCA yetkilileri basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Önerilen satış ile sağlanacak füzeler, Hollanda’nın gelişmiş orta menzilli hava savunma sisteminde (MRAD) kullanılacak olup Hollanda’nın mevcut ve gelecekteki tehditlerle başa çıkma yeteneğini güçlendirecektir. Bu gelişmiş yetenek, Hollanda’yı ve yerel müttefik kuvvetleri koruyacak ve Hollanda’nın NATO Entegre Hava ve Füze Savunması’na katkısını önemli ölçüde artıracaktır.”

Teklif edilen satış talebinin ardından Hollanda, ana yüklenici olarak RTX Corporation şirketi ile sözleşme imzalayabilecektir. Bu potansiyel satışla bağlantılı olarak önerilen herhangi bir bilinen denkleştirme anlaşması bulunmamaktadır. Bu bağlamda anlaşma, ABD’nin NATO ve Hollanda Silahlı Kuvvetleri ile iş birliğini de geliştirecektir. (Defence Türk)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ